Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost
Styropian Swisspor — jaki wybrać, by być w 100% zadowolonym?

Styropian Swisspor — jaki wybrać, by być w 100% zadowolonym?

źródło: https://renowa24.pl/Styropian-Swisspor-jaki-wybrac-by-byc-w-100-zadowolonym-blog-pol-1600157989.html

 
Styropian Swisspor — jaki wybrać, by być w 100% zadowolonym?

Wybór styropianu zależy nie tylko od grubości naszego portfela, ale także od tego, gdzie będziemy go stosować. Producenci tego materiału dociepleniowego oferują nam rozmaite możliwości. Mając na uwadze fakt, że nie każdy zna wszystkich producentów, dziś przyjrzymy się produktom jednego z nich. Oferta produktowa formy Swisspor jest niezwykle bogata. Który styropian zatem wybrać, aby być z niego w pełni zadowolonym?

Swisspor jest szwajcarskim producentem styropianu oraz innych materiałów dociepleniowych. Marka stawia na znaczne ograniczenie kosztów zużycia energii, która jest potrzebna do ogrzania budynku. Czym zatem charakteryzuje się styropian oferowany przez markę? Dziś przyjrzymy się jednej z gałęzi produkcyjnej, mianowicie Swisspor Lambda, w której można znaleźć określoną linię płyt styropianowych. Czym charakteryzują się poszczególne produkty? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

 

Jakie produkty z linii LAMBDA oferuje Swisspor?

 

Swisspor jako producent wysokiej jakości materiałów izolacyjnych, chcąc sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów, stworzył dla nich określoną linię styropianów, dzięki czemu są w stanie idealni docieplić dom i sprawić, aby stał się energooszczędny. Jakich produktów należy zatem szukać w ofercie?

 

styropian, styropian grafitowy, styropian swisspor, styropian swisspor lambda white, styropian swisspor lambda mega white

 

 

Styropian fasadowy Swisspor Lambda White

 

Styropian Swisspor Lambda White jest produktem innowacyjnym, który swoimi właściwościami przewyższa najlepsze na rynku styropiany grafitowe. Dzięki niezwykle niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła, który kształtuje się na poziomie 0,031 W/mK, wspomniany produkt wykorzystywany jest najczęściej do stworzenia termoizolacji w domach energooszczędnych i pasywnych.

Na uwagę zasługuje fakt, że wyposażono go w dodatkową warstwę ochronną stworzoną z białego styropianu (o grubości 7 mm), której zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych. W ten sposób producent zabezpiecza fasadę budynku przed przegrzaniem.

 

styropian, styropian grafitowy, styropian swisspor, styropian swisspor lambda white, styropian swisspor lambda mega white

 

 

Swisspor Lambda MAX Fasada

 

Jak sama nazwa wskazuje Swisspor Lambda MAX Fasada, podobnie jak jego poprzednik, także doskonale sprawdzi się podczas docieplania elewacji budynku. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła (0,031 W/mK), doskonale sprawdza się przy ocieplaniu ścian budynków pasywnych i energooszczędnych. W tym wypadku warto także zwrócić uwagę na warstwę izolacyjną, która jest o 40% cieńsza, niż w tradycyjnym, białym styropianie.

 

Styropian Swisspor Lambda Plus Fasada

 

Jest to produkt, który doskonale sprawdzi się podczas docieplania tradycyjnych budynków. Jego współczynnik przenikania ciepła (lambda) kształtujący się na poziomie 0,032 [W/mK] sprawia, że styropian Swisspor Lambda Plus Fasada jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż tradycyjny biały produkt.

 

styropian, styropian grafitowy, styropian swisspor, styropian swisspor lambda white, styropian swisspor lambda mega white

 

 

Swisspor Hydro Lambda Fundament

 

Styropian grafitowy Swisspor Hydro Lambda Fundament, jak sama nazwa wskazuje, został stworzony do docieplania fundamentów. Produkt wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, który kształtuje się na poziomie 0,031 W/mK. W tym wypadku należy także zwrócić uwagę na kolejny niezwykle istotny parametr — odporność na ściskanie (CS), który wynosi ≥ 100 [kPa], co pozwala na docieplenie fundamentów nawet na głębokości 3,5 m.

 

Swisspor Lambda MAX Dach/Podłoga

 

Jest to kolejna odsłona styropianu Swisspor Lambda MAX, którym tym razem z powodzeniem można ocieplić podłogę i dach. Współczynnik przenikania ciepła nadal utrzymuje się na niezwykle niskim poziomie (0,031 W/mK), dzięki czemu materiał izolacyjny doskonale sprawdzi się przy docieplaniu podłóg i dachu w tradycyjnym budownictwie.

 

styropian, styropian grafitowy, styropian swisspor, styropian swisspor lambda white, styropian swisspor lambda mega white

 

 

Styropian Lambda PLUS Dach/Podłoga

 

Podobnie jak poprzednik, styropian Lambda PLUS Dach/Podłoga wyróżnia się niskim współczynnikiem lambda - 0,031 W/mK. W tym wypadku warto także zwrócić uwagę na wytrzymałość na ściskanie, która wynosi 60 kPa, który oznacza, że produkt najlepiej sprawdzi się podczas docieplania podłóg i dachu o równomiernie rozłożonym obciążeniu.

 

Swisspor Lambda 100 Dach/Podłoga

 

Jest to produkt, który z powodzeniem można wykorzystać podczas tworzenia izolacji termicznej dachu. Na uwagę zasługuje fakt, że styropian Swisspor Lambda 100 Dach/Podłoga cechuje najniższy współczynnik przenikalności ciepła, który wynosi zaledwie 0,030 W/mK. Nie bez znaczenia jest tutaj także wytrzymałość na ściskanie kształtująca się na poziomie 100 kPa.

 

Styropian Swisspor — produkt godny uwagi

 

Przyglądając się powyższemu porównaniu, nie sposób nie odnieść wrażenia, że styropian Swisspor jest produktem godnym uwagi. Zaprezentowane dane pokazują, że nie tylko można stworzyć z niego doskonałą izolację termiczną, ale także, że spełnia wszelkie normy prawne — zarówno te obowiązujące obecnie, jak i te, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku. Choć styropiany wspomnianego producenta są droższe od innych produktów dostępnych na rynku, warto rozważyć ich zakup. Koszty zwrócą się bowiem szybciej, niż wydaje się niejednemu właścicielowi domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl